Buju Banton přemístěn do sektoru s maximální ostrahou

buju_banton_smile_Buju Banton se rozdělil o jídlo se spoluvězněm a byl za to minulý čtvrtek přemístěn do sektoru s nejvyšší ostrahou, kde nefungují základní hygienická zařízení a kde mu není umožněno se stravovat podle rastafariánských pravidel i-tal. Za tři měsíce ve vězení Mark výrazně zhubl a za poslední týden pobytu v novém sektoru se jeho psychický i fyzický stav rapidně zhoršil. Pobyt v maximálně hlídaném křídle mu také znemožňuje se pořádně připravit na soud, který ho čeká 19. dubna, a rozhodnutí umístit Bantona mezi nebezpečné zločince jen pár týdnů před nadcházejícím řízením, je tudíž velmi kritické. Jeho právník David Markus věří, že tento nepřiměřený trest je zkrátka jen posledním z projevů šikany, které hvězda čelí od vstupu do Pinellaské věznice, a přirovnává případ ke Kafkovu Procesu.

Free Buju-logo

Gargamel tým vyzývá všechny, kteří chtějí Buju Bantona v jeho boji za spravedlnost podpořit, aby si na Facebook-MySpace-Twitter jako profilovou fotku nastavili oficiální Free Buju logo nebo oblíbenou fotografii zpěváka a co nejvíce šířili hudbu, videa, rozhovory, inspirativní texty písní a vše, co se Buju týká. Dále prosí selektory, aby co nejvíce hráli nový singl Optimistic soul, k němuž byl natočen videoklip během zpěvákovo podzimní tour po Spojených státech a můžete ho shlédnout pod článkem. Zapojte se prosím i vy do kampaně Free Buju and stay optimistic.

Klára Kappala

Doplňující zpráva:
Soud, který se měl konat 19. dubna, byl bez vysvětlení přeložen na konec června. Bantonův právník, David Markus, je velmi rozhořčen, protože jeho tým velmi tvrdě pracoval, aby byl případ k dubnovému datu připraven. Jsou zaplacené letenky a hotely všem svědkům, kteří přiletí z Jamajky, a také týmu právníků z Houstonu a Washingtonu. Žalující strana na dotaz, zda-li ví něco více o důvodu přeložení soudního líčení, nechce odpovídat a soudce bez odůvodnění přiklepl zpěvákovi nové datum procesu na 21. červen. Buju Banton je ve vězení od prosince a samozřejmě má zájem na tom, aby soud proběhl co nejdříve.