Už jste se seznámili s fenoménem jménem Diplo?


Když spojí síly Boombox a Dutty Weekend, stojí to většinou za to. Když se to stalo koncem roku 2009 naposledy, ‘odnesl’ to Dizzee Rascal a letos nás ve středu 5. května čeká další host více než speciální, který si tu odbude svou premiéru. Wesley Pentz aka Diplo je jméno, které nějaké květnaté úvody a pr kudrlinky snad ani nepotřebuje. Úspěchy jeho bohaté kariéry mluví za něj. Od skromných začátků a prvních releasů jako člen legendary Hollertronix crew, přes kritikou uctívané debut album FLORIDA, vydané na sublabelu Ninja Tune – Big Dada, ranné remixy pro lidi jako Kanye West, Bloc Party, Justin Timberlake, CSS a nespočet dalších se Diplo propracoval do pozice asi nejvlivnějšího a nejzásadnějšího DJ a producenta 21. století. Byl to on, kdo pomohl zglobalizovat regionální podoby taneční muziky jako brazilský Baile funk nebo angolské Kudoro.

Byl to on, kdo objevil M.I.A. a kdo produkoval většinu jejich ranných věcí, včetně hymny ‘Paper Planes’ ověnčené nominací na cenu Grammy. A byl to on, kdo pomohl dubstepu definitivně prolomit dveře amerického trhu, když na svůj label Mad Decent upsal jeho ikonu jménem Rusko. V roce 2009 se pak spojil s houseovou producentskou legendou jménem Switch, aby spolu založili projekt Major Lazer, jehož výsledkem bylo vynikající LP GUNS DON’T KILL PEOPLE, LAZERS DO, jenž okusilo vrcholky hitparád. A bodejť by ne, když na něm byla třeba ultra morda ‘Pon De Floor’ a hostují na něm třeba Vybz Kartel nebo Mr. Lexxx!

A pokud máte na kontě takový úspěch, ke spolupráci s opravdovými superstars už je to jen krůček a ani kolaba s lidmi jako Laidback Luke, Busta Rhymes nebo Tiesto pak nemohou zaskočit. Zkrátka ať se na to koukáte odkudkoliv, je evidentní, že Diplo stál posledních deset let v první linii současné taneční muziky. Na závěr ještě jednou nejlepší zpráva dne: zakroužkujte si v kalendáři středu 4.5. – to je ten den D, kdy se nejzásadnější producent a DJ jménem Diplo konečně předvede v Lucerna Music Baru v Praze.

Související odkazy:

Jaké reggae a dubwise tracky má rád Diplo?

Linx:
www.myspace.com/diplo
www.maddecent.com