Romain Virgo: Lifted EP a záznam z pražského rozhovoru!


Kdyby se mně někdo zeptal, kdo je aktuálně jedním z fakt velkých jamajských zpěváků, vsadil bych na jméno Romain Virgo. Potvrdil mi to nejen svou loňskou premiérou v Praze, ale také svou konzistencí v kvalitní tvorbě, obrovskou hlasovou kreativitou a v neposlední řadě velkou pokorou. V sedmnácti vyhrál jako vůbec nejmladší Jamajčan v historii tamní verzi televizní soutěže The Voice, ale nestouplo mu to do hlavy. Naopak využil nových možností kontaktů a začal spolupracovat s top producenty jako jsou Donovan Germain z Penthouse Records nebo Shane McBrown. Ten pod svou značkou Jukeboxx dříve pečoval třeba i o Tarruse Rileyho nebo Busy Signala (mimochodem právě s Busym má Romain vícero povedených duetů). Virgo má za sebou dvě velké desky a bezpočet kvalitních singlů. Co tedy čekat od EP, které pod jménem LIFTED oficiálně vyšlo 30. října 2015 u VP Records?

7 singlů od různých producentů reprezentujících Romainovu tvrdou práci v roce 2015. Hodně toho už asi budete znát, ale je tu i několik novinek! V první řadě nechybí “Star Across the Sky”  který na svou vlastní desku produkovali Sly & Robbie společně se Spicy Chocolate (nominováno loni za na reggae Grammy za 2014). Mimochodem podle tohoto singlu Romain pojmenoval i své jarní evropské turné, s kterým navštívil Prahu.

Na samotném EP pak nemůže chybět ani další úspěšné pecky loňského roku – předělávka “Stay with me” a baladický “Soul provider” na Brighter days riddim v produkci německých Silly Walks Discotheque. Další dva songy, s kterými Romain loni mocně skóroval ve světě. Je tu i velká pecka “God inna mi Corner”, která se objevila v létě i se silným videoklipem. Na podobné téma tu je také novinka “Fade Away”, duet v kterém výborně hostuje Agent Sasco a jejíž video rovněž najdete níže společně se záznamem rozhovoru pro jamajskou On Stage TV.

A závěrem níže přidáváme i záznam jediného interview s Romainem v Praze, které proběhlo v rámci rozhlasového pořadu Reggae Expres. Z novinek každopádně nepropásněte ani dubstepem lízlou peckou “Badda Man”, kde se wobblery nešetřilo, ale pořád je to reggae jak víno. Romain Virgo je zkrátka zpěvákem s velkým Z. Real Top-A-Di-Top…

EP LIFTED (VP Records)
Release date: 30.09.2015
TRACKLIST:
Lifted
God Inna Mi Corner
Fade Away feat. Agent Sasco
Badda Man
Stay With Me
Star Across The Sky feat. Sly & Robbie & Spicy Chocolate
Soul Provider
Work