Nattali Rize vydala Rebel Frequency, do Prahy se podívá už 12.4. společně s Protoje!


Australská reggae zpěvačka a aktivistka Natalie Pa’apa’a aka Nattali Rize vydala v pátek 24. března u francouzského labelu Baco Records své debutové album Rebel Frequency. Deska navazuje na její předloňské EP New Era Frequency a produkoval jí její dlouholetý partner Carlo “One Rebel” Santone, takže se tu zajímavým způsobem potkává reggae s různými dalšími elementy současné muziky. Ani na dlouhohrající desce ale nechybí spolupracáce s jamajskými Notis Production, kteří se podepsali pod výše zmíněné EP. Právě oni produkovali třeba megahit Diamond Sox a nebo riddim Kingston 8 (Praze se představili jako backing band Jessieho Royala). Na toto album přidali song Heart of a Lion a produkovali také Fly Away, pecku v které hostují Raging Fyah. Nattali je také kámoška třeba s Kabaka Pyramidem, s kterým má singl Generations Will Rize, a nebo s Julianem Marleym, s kterým natočila Natty Rides Again. Oba songy na debutovém albu rozhodně nemůžou chybět a k hostům se přidala také Jah9 a Dre Island hostující v songu Evolutionary, který produkoval Wayne “Lotek” Bennett. A ještě jeden parádní song musíme doporučit – jmenuje se Meditation a na klávesy tu hraje Phillip “Winta” James (produkoval desku Protoje a hraje na klávesy u Damiana Marleyho), na kytaru hraje další jamajské eso Lamont “Monty” Savory a u rytmiky duo Wayne Thompson a Jason Welsh.

Nattali, která v hudbě začínala jako pouliční perkusionistka, byla už od roku 2003 zpěvačkou australské kapely Blue King Brown, s kterou předskakovala hodně velkým jménům, absolvovala turné po Kanadě, USA, Japonsku, Francii a Velké Británii. Jejich poslední album vzniklo částečně na Jamajce ve spolupráci s duem Sly & Robbie. Právě v Kingstonu se ale Nattali rozhodla v roce 2014 změnit si jméno a začít pracovat na sólovém projektu. Mnozí se dnes můžou divit, jak rychle se jí povedlo dostat se do povědomí na světové reggae scéně, ale právě to je tím důkazem pracovitosti, kvality její tvorby a bohulibého záměru, jak vyvolat ve společnosti impuls ke změně jak politické, tak sociální. Ostatně už od začátků své kariéry se snaží na tyto problémy upozornit, ať už jde o obchodování s lidmi, uprchlíky, pomoc Haiti nebo etiku naší konzumní společnosti.

Hodně se těšíme na její pražskou premiéru, která proběhne ve středu 12. dubna v pražském Lucerna Music Baru, kde bude Nattali se svou bandou přeskakovat před Protoje & The Indiggnation a desku bude mít určitě sebou. Uvidíme se tam?

* Adam & Lomesh

FB Event >>