Barrington Levy pustil ven první video z připravované nové desky

barrington_gsoat

Legendární jamajský reggae zpěvák Barrington Levy představil v březnu mocný single G.S.O.A.T. z jeho nově připravovaného alba Survivor. Navíc k tomuto singlu natočil působivý klip vyprávějící o vytrvalosti, síle a požehnání života. Video, které mělo premiéru 24. března na Vevo, režíroval Donovan Howard a bylo natočeno v různých lokacích Jamajského Kingstonu, v blízkosti Half Way Tree, Red Hills a Jungle. Ve videu můžete potkat i vícero známých tváří, jako jsou Reggae Nostalgia, Sly & Robbie, Jah Screw nebo George Phang. Barrington tu zpívá: “We are the great survivors and we are blessed to be alive, ya’all” jako doklad dnešní bouřlivé doby. “Všichni jsme v životě zažili nějaké těžké časy. Tenhle song je pro lidi, kteří se nerozsypou po porážce, tenhle song oslavuje lidi, kteří jsou silní a mají vůli pokračovat dál” vysvětluje autor.

Album Survivor vzniká ve spolupráci Levyho vlastní značky Black Roses Label, amerických Stoopid Records (Slightly Stoopid) a Platinum Camp Records a v neposlední řadě distributora Zojak World Wide. Spolupráce navazuje na Barringtonův akustický projekt Acusticalevy, nominovaný v roce 2015 na Grammy, který ale obsahoval už všem dobře známé songy v akustické podobě. Survivor tak konečně po mnoha letech přinese nové pecky a už teď láká na poutavé duety: Damian Marley a nebo král lover´s rocku Beres Hammond? Na to se moc těšíme!

Barrington Levy je oddaný a cílevědomý zpěvák už od začátku osmdesátých let. Fascinuje davy svým charisma, pokrokovým módním stylem, bohatými vokály a poutavým lyrickým vyjadřováním. Jsme zvědavý, jestli i novým albem dokáže, že je stále jednou z nejvíce úspěšných stálic na reggae scéně. V archívech Jahmusic najdete i největší profil Levyho, který kdy byl v Češtině sepsán.

* Martin