Warm Up na Respekt Festival: Sesterský mandolínový trans

mandolin_sisters2

1. Června vystoupí v pražském Jazz Docku jihoindické duo Mandolin Sisters. Sestry Shreeusha a Sireesha navazují na bohatou tradici karnatacké transovní hudby, jejímž půkopníkem byl třeba U. Srinivas, jehož dechberoucí alba v vydával na Západě Peter Gabriel na legendární značce Real World.

“Naše hudební tradice je velmi přísná – ale pokud ji hudebník respektuje, může použít jakýkoli nástroj. Můžeme libovolně experimentovat, aniž bychom opustili ducha naší hudební tradice,” vysvětlují sestry. Jejich virtuozitu umocňuje další faktor – a tou je téměř telepatická vzájemná komunikace.  “Když si pouštíme nahrávky našich koncertů, často nepoznáme, která z nás hrála který part.”

I když Mandolin Sisters odehrály více než 2500 koncertů, Evropa je zatím objevuje – a jejich psychedelická vystoupení budí na Západě úžas. Pražská premiéra této unikátní hudební lahůdky proběhne jako zahřívací koncert RESPECT FESTIVALU, který se letos koná opět na příjemné louce u Bruselské cesty na Výstavišti u holešovické Stromovky, a to o víkendu 17.-18. Června. Součástí festivalu jsou i projekce zajímavých hudebních filmů – například dokumentu JUNUN o dialogu muzikantů z Radžastánu a Izraele, a to 22.5. v Kině 35.

*Paramayanes

Více informací:

http://www.rachot.cz/cz/events/mandolin-sisters

http://mandolinsisters.com