Novozélandská kapela Katchafire vystoupí na podzim poprvé v Praze!

katchafire

Další koncertní reggae lahůdkou, na kterou se už teď můžeme těšit, bude 8. Listopadu 2017 koncert kultovní novozélandské kapely Katchafire v pražském Futurum Music Baru. Jedna z nejúspěšnějších kapel tohoto tajuplného ostrova se do Prahy poprvé podívá v rámci světového turné u příležitosti dvacátého výročí existence skupiny. Takže žádná ořezávátka, i když jste o nich možná ještě ani neslyšeli. Na druhé straně planety tato parta platí za superstars a sem tam už i vyprodá stadion. Nový Zéland a jeho (nejen reggae) kapely navíc mají naprosto specifický zvuk, který jakoby vyjadřoval v každé notě tamní uvolněnost a pohodu. Ostrovní atmosféra je tam zkrátka všudypřítomná. Ochutnejte sami…

Katchafire jsou pro Nový Zéland jednou z esenciálních a také asi nejvíce pracovitých kapel tamní scény. Založil ji v roce 1997 kytarista Grenville Bell, jeho dva synové Logan a Jordan plus pár kamarádů. Doma v garáži vznikl nejprve reggae cover band, který si dal název podle slavné a oblíbené Marleyho desky Catch a Fire. Brzy ale začali s vlastní originální tvorbou, což vedlo až k vydání singlu Giddy Up, který se na ostrově hitem tak velkým, až se stal v roce 2002 nejprodávanějším singlem ostrova. Nadcházející debutové album o pár měsíců později, prorocky nazvané Revival, se tak stalo rovnou dvojnásobně platinovým. Hodně slušný úspěch na začínající kapelu! O dva roky později navíc Katchafire jeli turné po ostrově jako support pro Michaela Frantiho a jeho kapelu Spearhead, takže od té doby rozhodně nemají nouzi o vlastní posluchače. Naopak – kapela má asi nejpestřejší publikum vůbec, a tím máme na mysli nejen věk a nejrůznějším kulturní pozadí jejich fanoušků.

Za sebou mají dosud čtyři kvalitní desky: Revival (2003), Slow Burning (2005), Say What You´re Thinking (2007) a On the Road Again (2010). V roce 2013 pak vyšla kompilace Best So Far. Vzhledem k velké proměně hudebního businessu v posledních letech teď kapela vydává jen singly, zatím posledním je song Burning Down z loňského roku. Hlavní silou této kapely jsou ale hlavně živé koncerty známé svou živelnou a zároveň uvolněnou atmosférou. Katchafire se prý můžou klidně vrátit do klubu, kde hráli před několika měsíci, a znova bude vyprodáno. To je dnes v době závislostí na online světě, mezi kapelami vlastně velmi vzácné konstatování. Kapela to ale evidentně dobře ví, takže je na turné prakticky neustále. Letos v létě jedou velkou šňůru po Spojených státech a na podzim se už těší do Evropy. A my se moc se těšíme, že se konečně poprvé podívají i do Prahy!

Vstupenky jdou do prodeje 10. Srpna 2017 a budou k dostání v sítích GoOut, TicketPro, TicketStream. Nejlevněji (bez provizí) pak lístek seženete na pokladně klubu Lucerna Music Bar. Koncert proběhne 8. Listopadu 2017 v pražském Futurum Music Bar. Dveře se otevřou ve 20h a po zahřívací podpoře domácích reggae selektorů, kterými budou letos dekádu oslavující Jahmusic Lightaz. Koncert Katchafire začne kolem půl desáté.

link up>www.katchafire.co.nz

katchafire_poster_