Dreadzone tento týden koncertují po Česku s novým albem! V Praze už zítra…

dreadzone_2017

Britská skupina Dreadzone představí ve čtvrtek 12. října v pražském Lucerna Music Baru nové album Dread Times! Jedná se o už osmé studiové album kapely a zároveň čtvrtý release na vlastním labelu Dubwiser. Jejich old skool dread sound se na nové desce vrací ke kořenům reggae a dubu, ale zároveň využívá moderní elektronické beaty. Conscious texty, sociální nerovnost a záležitosti srdce a mysli se na nové desce pojí s dubem 21. století. Album Dread Times je eklektickou jízdou, která čerpá z bohaté třiadvacetileté historie, ale zároveň se dívá dopředu. Kromě dlouholetých členů kapely, což jsou Greg Dread, Leo Williams, Chris Compton, Earl 16 a v neposlední řadě MC Spee, se na albu představuje také mladá krev – nejnovější člen crew Bazil a Gregův syn Marlon.

Průkopníci electro-dubu vznikli v roce 1993. K zakládajícím členům bubeníkovi Greg Robertsovi (ex Big Audio Dynamite) a Timovi Branovi se brzy přidali basista Leo Williams a bývalý parťák z Big Audio Dynamite – klávesista Dan Donovan. Brzy se stali oblíbenou kapelou mnoha evropských festivalů, například už v roce 1994 otevírali Pyramid Stage na legendárním britském festivalu Glastonbury. Jejich unikátní směs electra, dubu a reggae tehdy chytla fanoušky zdaleka nejen na Britských ostrovech, ale i po celé Evropě, Česko nevyjímaje.

Před a po koncertu Dreadzone se pak na kruhovém pódiu Lucerna Music Baru znovu představí producent, muzikant a DJ MikkiM, kterého podpoří na mikrofonu MC Turner z kapely Ting. MikkiM je vlastně domácí verzí průkopníka propojení hudebních stylů. Jeho energií nabitá hudba a nekompromisní nabité dj sety dostávají do varu a navíc s hlasy samotných Dreadzone už nějakou dobu spolupracuje i na svých nahrávkách. Letos v červnu 2017 mu vyšlo čtvrté studiové album 21st Century Rude Boy nabité svižnými beaty a zvučnými jmény.

Vstupenky na pražský koncert jsou za předprodejní cenu 450 Kč (+ poplatky) pořídíte na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě 550 Kč. Dreadzone se pak z Prahy přesouvají do Plzně (13.10. Buena Vista) a v sobotu vystoupí v Písku…

* Admiral

DREADZONE / UK
Support: MikkiM & MC Turner
12.10. 2017, doors 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
www.dreadzone.com 
www.musicbar.cz
Facebook event
Online tickets