Jamajský zpěvák Horace Andy vystoupí po deseti letech znovu v Praze!


Máme velkou radost, že vás můžeme jako první informovat o tom, že po dlouhých deseti letech v Praze znovu vystoupí Horace Andy! Tento jedinečný jamajský zpěvák s nenapodobitelným hlasem a charisma nazpíval první singl už v roce 1967. Brzy poté se začátkem 70. let stal hvězdou kultovního kingstonského labelu Studio One, kde vznikly jeho nesmrtelné hity Skylarking, See a Man’s Face, Fever nebo třeba Mr. Bassie. Svůj originální projev neztratil ani v osmdesátých letech, naopak díky svému albu Dancehall Stylee se stal jedním z respektovaných pionýrů nově vznikajícího jamajského žánru.

V roce 1985 se s manželkou přestěhovali do Velké Británie, a tak začal vedle jamajských producentů spolupracovat i s těmi již etablovanými v Anglii. Kultovní zvukoví kouzelníci Jah Shaka a Mad Professor s ním v devadesátkách natočili několik parádních nahrávek a otevřeli mu dveře do britské soundsystémové komunity, a tak se Horace Andy stal esenciálním také pro dubwise music. Od roku 1990 navíc úzce spolupracuje s bristolskou triphopovou kapelou Massive Attack, kde je v podstatě regulérním členem. Objevil se celkem na pěti jejich albech a je i pravidelným hostem všech turné. Vedle toho ale stále cestuje po světě i se svou vlastní britskou kapelou Dub Asante, s kterou přiletí i do pražského Lucerna Music Baru a vedle klasik bez pochyb představí i nějaké novinky!

Zkrátka, ať už máte rádi reggae, dub, trip-hop, elektroniku nebo cokoliv jiného, tento koncert šestašedesátiletého výjimečného zpěváka s hlasem, který je doslova „sladký jako med“ si rozhodně nenechte ujít. Dáte nám tím mj. důležitý signál, že o reggae koncerty tu je stále zájem. Akce proběhne v pražském Lucerna Music Baru v pondělí 9. Dubna 2018 a lístky pořídíte od 2.2.2018 na pokladně klubu, v sítích GoOut a TicketPortal nebo přímo na stránkách klubu www.musicbar.cz