Konshens zvažuje, jak z monotématické pasti slackness dancehallu


Jamajský Konshens, který za svou kariéru nazpíval vícero hodně povedených uvědomělých songů, se dostal do zajímavé situace. Od té doby, co je jedním z největších hitmakerů současného dancehallu a jeho hvězda stále stoupá po celém světě, zájem o jeho uvědomělou tvorbu je mnohem menší než o sexuální songy. O tom, že sex prodává, už asi není třeba ani psát, ale tento příklad může posloužit k zajímavému zamyšlení. Teď se to totiž dobře ukázalo v rámci vydání videoklipu k singlu “Beautiful” (o tom, že krása je všech), který vyšel stejný týden jako sexy singl “Turn Around” (otoč se) pouze v audio podobě. O 14 dnů později měl oficiální videoklip jen 54 tisíc shlédnutí oproti explicitnímu songu (bez videa), který měl přes 400 tisíc views. Co to vypovídá? Určitě si odpovíte sami. Každopádně Konshens z toho není moc happy, a tak se na svém Instagramu vyjádřil, že asi raději bude uvědomělé songy psát pro jiné zpěváky…

“Jak to vidím teď, songy které napíšu pro mysl a srdce dám jiným zpěvákům, ať je zpívají. Konshens bude zpívat jen sexem nabité věci a nebo party songy. Vždy mně to hluboce zasáhne. Nejsem z toho v depresi, ale je frustrující, když se snažím sdílet brain food (jídlo pro mozek, něco promyšleného a nebo také výraz pro ganju, pozn. překladatele) a ten je bez zájmu přehlížen. Nazpívám-li ale song pro holky, šlape to. Brzy poté ale uslyšíš starší fanoušky, jak si stězují, že Konshens jim už nedá žádné meditativní songy,” stěžuje si autor v jehož tvorbě najdeme i poklady Winner, She´s happy, Worlwide Citizen nebo třeba Link Up. “Zamyslete se nad tím,” dodává Konshens. “To je jediná věc kolem muziky, která mně teď stresuje. Nevděčnost. Jsem rád, že mí fans milují, co dělám pro holky, ale je to krátká cesta. Oba songy jsou venku dva týdny a jeden je oficiální video, podívejte se na ten rozdíl (v zájmu). Možná, že když dám tyto songy k zazpívání nějakým více clean-cut umělcem, zpráva bude doručena. Vyzkouším to,” dodává Konshens jehož nové album IFG je plánováno na tento rok.

Nutno dodat, že dnes – měsíc od vydání obou kousků má Beautiful 74 tisíc views a Turn Around téměř 700 tisíc, což je skoro desetkrát tolik. Jak to vidíte vy? Kterou Konshensovu polohu máte raději?

* Admiral