International Dub Convention #4 už tento pátek v Praze!


Po dvouroční pauze už tento pátek 2. března 2018 v pražské Meetfactory odstartuje čtvrtý International Dub Convention a znovu přivítá zvučná zahraniční jména! Tentokrát se představí dva zástupci britské dubové školy z přístavního Bristolu, které od sebe dělí téměř dvě dekády hudebního působení.

Za starší generaci dorazí duo Dubkasm, které je aktivní už od roku 1994. Sam aka DJ Stryda už pres patnáct let vysílá na rádiových vlnách svůj pořad Sufferah’s Choice a jako promotér oživuje bristolskou scénu pravidelným večerem Teachings In Dub, s hosty jako jsou Aba Shati I, Iration Steppas, OBF, Mungo`s Hi Fi nebo i dubstepovými jmény jako jsou Mala, Goth Trad, Kahn, Egoless, Pinch a další. O vlastní label a studio se stará producent a saxofonista Ben Digistep, jehož pobyt v Brazílii zásadně ovlivnil první album Transform I (2009), propojující dub s brazilskými nástroji a rytmy a které vyšlo také v remixové podobě od zásadních dubstepových producentů. Velikou předností jejich labelu je právě široká spolupráce s umělci z různých hudebních scén, především na poli současné experimentální elektroniky. Jejich doposud největším produkčním úspěchem je dlouholetý dubplate “Victory!” původně pro Aba Shanti I, vydaný na 12” vinylu v roce 2013.

Mladou bristolskou krev zastoupí Gorgon Sound, reggae a dubový projekt producentů Kahn & Neek, kteří jsou známí především na scéně dubstepu a grimu. Jejich typický težkotonážní a industriální zvuk, s nímž už objeli světová pódia a soundsystémové události, vzniká propojováním prvků experimentální taneční hudby a dubu. Produkci vydávají především na vlastním labelu Bandulu records, ale vedle toho mají silné zastoupení i na značkách jako Deep Medi, Moonshine Records nebo Peng Sound. Dvojice prorazila singlem Find Jah Way (2012), který patřil k nejhranějším deskám toho roku. V Praze bude produkci Gorgon Sound reprezentovat Dj Neek.

Koncept International Dub Convention se snaží propojovat koncept soundsystemové DIY kultury se současnými audio vizuálními přístupy. O vizuální atmosféru v prostoru se postará Jan Hladil ze známé multimediální Lunchmeat crew. Kvalitní hutný zvuk v podání Black Diamond Soundsystému tentokrát navíc posílí svou zvukovou stěnou Raggaultras Soundsystem. Celý line up doplní dvojice domácích projektů, Riddim Tuffa, který přijede představit své album “Deh Yah”, a stálice české dubové scény, seskupení United Forces of Dub.

IDC FB EVENT>
TICKETS ONLINE @ GOOUT.CZ >

ARTISTS LINKS:
http://www.dubkasm.com

http://www.riddimtuffa.co.uk
http://www.unitedforces.cz