Green Lion Crew v pátek vypustili hned 5 remixů s Chronixxem!


V pátek 23. Března 2018 se na iTunes objevila pozoruhodná novinka od amerických Green Lion Crew, kteří vypustili hned 5 remixů songu Life over Death, který Chronixx nazpíval v roce 2013 na jejich Rough Road riddim. Tuto pecku proto nenajdete na albu Chronology, vyšla jako jen samostatný singl v rámci celého riddimu. Byla by škoda nechat zapadat prachem tuto mocnou pecku jedné z největších současných hvězd Jamajky, a právě proto vznikl nápad na remixy…

Life Over Death pozoruhodně futuristickým způsobem zremixovali Suns of Dub (tzn. Addis Pablo a Ras Jammy), Coki z londýnských Digital Mystiks se pustil do minimalistického dubstepu, SoundPonics to pojali jako baladu a samotní Green Lion Crew smíchali akustickou verzi s hiphopovým beatem. V neposlední řadě pak nelze zapomenout na remix od Tippyho I od Zion I Kings (Virgin Islands), kteří udělali povedený one drop remix se svou charakteristickou náladou. O vizuál EP se postaral proslulý Taj Francis a celý projekt doporučujeme vaší pozornosti, protože zajímavě rozšiřuje obzory nejen kolem Chronixxovy tvorby, ale taky kam až se reggae dá v remixu posunout. Můžete tak ochutnat odlišné přístupy britského dubstep producenta, jamajskou a panenskou verzi i trochu amerického popu. David Rodigan, který remixy premiérově odvysílal v rámci svého pořadu na BBC Extra je z toho prý nadšen, třeba budete i vy.

PS. Níže najdete ještě verzi The Rough Road riddimu, na které Green Lion vypustili tři roky zpátky rovnou kombo Chronixx, Kabaka Pyramid a Dre Island v jednom tracku!

* Admiral