Ikona afrobeatu Femi Kuti & The Positive Force vystoupí už tento pátek poprvé v Praze!


11. května do Česka poprvé zavítá nejvýznamnější představitel afrobeatu a bojovník za lidská práva Femi Kuti, prvorozený syn nigerijské legendy Fela Kutiho. V pražském Paláci Akropolis se představí s kapelou The Positive Force. Fanoušci africké muziky se mohou těšit mj. na jeho aktuální album One People One World, které je Femiho sedmou dlouhohrající deskou. Koncert proběhne v rámci nové koncertní série New Wave Praha, která se zaměřuje na zásadní umělce, kteří i přes celosvětové úspěchy v Praze ještě nevystoupili.

Femi Kuti je stejně jako jeho otec Fela Kuti (1938 – 1997) významným politickým aktivistou a bojovníkem za lidská práva. Skrze svou hudbu se nebojí kritizovat politické poměry v Africe a jeho snahou je motivovat a inspirovat Afričany. To dokazuje i jeho poslední album One People One World, které vyšlo na značce Kitting Factory Records 23. února 2018. Už úvodní píseň Africa Will Be Great Again tvrdě kritizuje politickou korupci a postavení obyvatel Nigérie, v refrénu písně je vidět snaha vzbudit v lidech naději na lepší budoucnost. Aktuální album míchá klasický afrobeat s prvky reggae, soulu, R&B, hiphopu a dalšími globálními hudebními styly a bylo pozitivně přijato hudebními kritiky po celém světě.

Femiho hudební kariéra začala v otcově kapele Egypt 80. Sólovou hudební kariéru pak započal v roce 1986, kdy zformoval doprovodnou kapelu The Positive Force. Prvním albem byla v roce 1995 deska Femi Kuti, následovaná o čtyři roky později nahrávkou Shoki Shoki. Počátkem milénia vydané album Fight for Win definitivně potvrdilo Femiho vystoupení ze stínu svého otce. Na albu Kuti spolupracoval s hiphopovými osobnostmi, jako jsou Mos Def, Common nebo Jaguar Wright. V roce 2016 vyšel jeho remix písně Come od populární francouzské zpěvačky Jain. Femi Kuti byl za svou hudební kariéru 4x nominován na cenu Grammy v kategorii World Music, ale žádnou z nominací se mu zatím nepodařilo proměnit.

Pražský koncert proběhne v rámci Kutiho světového turné, které čítá více jak 40 koncertů a Praha je jedinou zastávkou tour ve střední Evropě. Vstupenky jsou k dispozici na stání i sezení v síti Goout.cz od 600 Kč.

FEMI KUTI & THE POSITIVE FORCE:
11.5.2018 / Palác Akropolis

FB event / Tickets Online: Goout.cz
Koncert pořádá Everything Goes