Uprising představil další jména v letošním programu a talentovou soutěž Uprising Stars


Festivalový tým Uprising festivalu včera představil další jména a nabízí šanci přihlásit se k Uprising Stars. Do programu se přidal jamajský singjay a veterán Eek-A-Mouse, autor osmdesátkových hitů Wa Do Dem, Sunday Morning nebo třeba Ganja Smugglin. Novozélandskou scénu budou reprezentovat Grouch in Dub, parta kolem producenta jménem Oscar (The Grouch), která míchá ve své muzice elektro i psychedelickou stopu, jazz, latino a world music. Z Kalifornie přiletí zpěvák a multiinstrumentalita Fikir Amlak společně s britskými King Alpha Sound! Z Británie přiletí taky dancehallová zpěvačka a raperka s jamajskými kořeny Alicai Harley. Novinkou je i účast pražských Prago Union a dalších jmen slovenské rapové scény, jako jsou Rida Radar, Ultrazvuk (nový projekt Vece!), Nerieš, Supa & Engerer nebo Gleb. Mezi soundy přibylo jméno Sound Quake Sound, s kterými bude na mikrofonu jamajský Exile Di Brave. Z Atén přiletí DJ FLeCK, který spolupracoval mj. s Congo Natty, Serial Killaz nebo Dread Recordings.

A koncept Uprising Stars? To je soutěžní nabídka pro umělce, co mají vlastní reggae, ska, dancehall, dubwise projekt a rádi by si na festivale taky zahráli. Podrobné informace a postup, jak se přihlásit, najdete tady >>

Dvanáctý Uprising vypukne za necelé tři měsíce 23. a 24. srpna 2019 v Bratislavě na Zlatých pieskoch a vedle výše zmíněných tam vystoupí Ms. Lauryn Hill, Horace Andy, Elephant Man, Dub Inc, Jo Mersa Marley, Chase & Status, Naturally 7, Smif N Wessun, Hollie Cook, Mal Élevé, Serial Killaz a hafo dalších. Vstupenky na festival jsou aktuálně k dispozici za 55 EUR nebo dražší VIP lístky, které ale mají množství výhod. Vše seženete přes www.uprising.sk nebo v síti TicketPortal.

YouTube Playlist >>
Spotify Playlist >>

* Admiral Kolíbal
foto (c) reggaephotos.de