Aba Shanti I + Waitapu @ Prague, Cross Club

Začátek: 18. 04. 2019

Konec: 18. 04. 2019

 

Zelený čtvrtek v CROSSU je opět tady. Tentokrát s legendou dubu. Do Prahy přijede ABA SHANTI-I ! ! ! A aby toho nebylo málo, dorazí i skvělá chorvatská kapela Waitapu.

Aba Shanti-I

Tento rodák z londýnského Hackney se s roots a reggae kulturou setkával již v útlém věku díky svému otci, který do Velké Británie přicestoval v šedesátých letech minulého století z karibského ostrova Antiqua a zanedlouho poté začal „operovat“ na svém soundsystému ‚Count Alan’.

Jeho syn Joseph tak měl možnost z první ruky vnímat vibrace roots and culture a přijmout je za své.
V 80. letech se pak sám začlenil do britské soundsystémové scény jako MC Jasmine Joe u dnes již legendárních Jah Tubby´s, kde se postupně v devadesátých letech dostal do role hlavního soundmana.
Dnes už pod svým současným jménem hraje na vlastním zvuku, na kterém ho můžeme od poloviny 90.let pravidelně
slýchat mj. na Notting Hill Carnivalu nebo jako rezidentní soundsystém proslulé University of Dub a pojem ´Aba Shanti I´ platí ve světové dubové komunitě za jeden z nejzásadnějších.

Společně se svým bratrem, bubeníkem a vokalistou Blood Shanti, dodnes tvoří pokrevní hudební propojení, ve kterém hostuje celá řada dalších výborných hudebníků, zaštiťujících se názvem The Shanti-Ites.
Jejich počiny od roku 1995 vychází na vlastním hudebním labelu ‚Falasha Recordings‘.

Jentak pro zajímavost, v posledních letech se Aba Shanti může také pyšnit svým synem Benem aka Ashanti Selah, který se rozhodně potatil a ve svém relativně nízkém věku stihl složit a vydat několik desek, které jedou na vetšině světových dubových “kontrolních věží” a DJských pultů ve slušné rotaci.

Aba Shanti I je v dnešní době již legendou a není se čemu divit, během svých vystoupení vyzařuje nezaměnitelné osobní kouzlo a jeho vinylová selekce, sahající přes celou škálu roots music a uvědomělých vibrací, podpořených úžasným darem práce s mikrofonem, kolikrát jeho posluchačům tají dech.

Přijďte to zažít na vlastní kůži!

http://www.falasha-recordings.co.uk/
https://www.facebook.com/abashantiofficial/

Afterparty MAD4CE & AZTEK

Více info brzo, ale určitě kroužkuj v diářku.

2nd dnb stage:
Volume Plus
Ozone

Entry Fee: till 22:00 free / after 22:00 100 czk (4E)