Bass Foundation @ Zvikov Castle, Czech Republic

zvikov

Začátek: 26. 05. 2017

Konec: 20170528

Adresa: Hrad Zvíkov, Zvíkovské Podhradí, Česko

See place at google maps

 

VÍKOV BASS FOUNDATION 2017
Bass Music Sound Systems Meeting
gotický hrad Zvíkov, Zvíkovské Podhradí, okres Písek
26.-28.5. 2017

Bashment Bass Foundation, Tekkirk a Roots’n’Future srdečně zvou na soundsystémové setkání v magickém prostředí „krále českých hradů“, gotického Zvíkova na soutoku Vltavy a Otavy. Zvíkov Bass Foundation 2017 navazuje na přátelský festival Zvíkovfest, který na stejném místě proběhl v roce 2015. Letošní akce proběhne o posledním květnovém víkendu a je možno se těšit na nefalšovanou atmosféru soundsystémové tancovačky, podpořené osmi poctivě nabasovanými hog scoopy.

Po roční odmlce se na taneční parkety v plné sestavě vrací pražské multižánrové uskupení Roots’n’Future. Původně vyrůstající z reggae-dubových, jungleových i freetekno kořenů, za 12 let své existence si vybudovalo solidní reputaci vycházející z nezaměnitelných DJ setů, ze spoluprací s respektovanými osobnostmi široké škály bass music i z dlouhodobě konzistentní podpory pouličního a politického aktivismu. V posledních letech pak sklízí uznání za vlastní dubovou produkci a živá vystoupení pod hlavičkami United Forces of Dub, Mustakillah Sound nebo Shakk-Attack.

Spolu s nimi se představí zakladatelé zvíkovských tanečních večírků, ostřílení zlínští matadoři Bashment Bass Foundation. S kořeny v jungleu, dubu i dubstepu se stali hlavními hybateli nabasované hudby ve zlínském kraji a jejich akce jako Sabat nebo Slavnosti slunovratu získaly nadčasovou proslulost. Respekt si zasloužili i díky vizuálnímu doprovodu svých akcí, který patří k tuzemské špičce, což prokáží mj. i společným interaktivním projektem dubového liveactu Intuitive lab. s videoartovým seskupením Moire.

A do třetice všeho dobrého nabídne do placu svou nablýskanou aparaturu i Tekkirk sound system, který byl založen v roce 2001 studenty Technické univerzity v Liberci a jehož začátek byl jednoznačně o drum’n‘bassu a jungleu. S přibývajícími léty část kolektivu stále více ovlivňoval dub, roots a steppas a právě tato frakce nyní dorazí i na letošní Zvíkov Bass Foundation.

Na akci se představí i další speciální hosté, jako např. stálice scény Dasha Fyah či Raggaultras crew, které doplní DJ Dru i VJs Taona a Screensaver a další. Rodinnou atmosféru akce doplní i jedinečná vege kuchyně z Prostoru Husitská 23, supr pivečko z družstevního pivovaru Poutník Pelhřimov i možnost perfektního koupání či výletu lodí na Orlík. Specielně pro tuto akci bude možné za velmi lidový poplatek od pátku do pondělí parkovat a kempovat v krásném akátovém lese před hradem.

ZVÍKOV BASS FOUNDATION 2017 | 26. – 28. 5. 2017
http://www.zvikovfest.cz